Haber Detayı
29/08/2015 - 16:09 Bu haber 531 kez okundu
 
Bakan Işık, Terörü Bitirme Konusunda Net Konuştu
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Konya’da AK Parti İl Başkanlığı 46. İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Bakan Işık, teröre karşı taviz vermeden mücadele edileceğini söyledi.
Teknoloji Haberi
 Bakan Işık, Terörü Bitirme Konusunda Net Konuştu


Konevi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski bakanı Lütfi Elvan, AK Parti milletvekilleri, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, ilçe belediye başkanları, il gençlik ve kadın kolları ve çok sayıda partili katıldı.
Toplantıda konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, gelecek seçimlerde en iyi şekilde çalışacaklarını söyledi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise 46. AK Parti İl Danışma Meclisi’nin hayırlı olmasını diledi.

"ÖYLE GÖZÜKÜYOR Kİ BU TOPRAKLARIN VATAN OLARAK KALMASI İÇİN ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE ŞEHİTLER VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"
Bakan Fikri Işık, toplantıda yaptığı konuşmada, gelen şehit haberlerine değinerek, “Bugün Konya’da bir şehidimiz var. Yine Şanlıurfa’dan 2 şehit haberi daha geldi. Her şehit haberi içimize ayrı bir acı düşürüyor. Her şehit haberi bizim yüreklerimizi biraz daha dağlıyor. Ama şunu da biliyoruz ki üzerinde bulunduğumuz topraklar bize vatan olması için bundan önce çok şehitler verdik. Öyle gözüküyor ki bu toprakların vatan olarak kalması için önümüzdeki süreçte de bu şehitleri vermeye devam edeceğiz. Rabbim tüm şehitlerimize rahmet eylesin” dedi.

“TERÖRLE MÜCADELE TAVİZ VERİLMEDEN SÜRDÜRÜLECEK TA Kİ TERÖR ÖRGÜTÜ DİZ ÇÖKENE KADAR”
7 Haziran seçimleri sonrası oluşan tabloyu birilerinin özellikle hükümet zaafı olarak algıladığını ifade eden Bakan Işık, “Hele hele böyle tek parti hükümeti kurulamadığı dönemde şu anda görev başında olan hükümetin terörle mücadele edemeyeceğini düşünerek terörü azdırarak devlete, hükümete diz çöktürmek istediler ve yanlış hesap yaptılar. Ama yanlış hesap Kandil’den döndü. Şimdi savaşı Tayyip Erdoğan başlattı diyorlar. Direk Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef göstererek. Allah’tan korkmaz kuldan utanmazlar… Türkiye Cumhuriyeti gibi bir ülke kendi kamu düzenini sağlamak için görev yapan iki polisini yatakta haince şehit eden terör örgütüne karşı sessiz mi kalacaktı? Aman ha çözüm süreci var bunu yutalım mı diyecekti? Türkiye Cumhuriyeti’nin operasyon kabiliyetini çok hafife aldılar. Onlar zannettiler ki 90’lı yıllardaki gibi bazı batılı ülkelerin ‘Benim silahımla operasyon yapamazsın’, ‘Aman ha benim mühimmatımı kullanamazsın’ şunu yapamazsın, bunu yapamazsın diyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin elini tutacaklar. Son saldırıda kendi milli imkanlarımızla geliştirdiğimiz silah ve mühimmatı kullandık. Göktürk2 ile Kandil’de ne yapılıyor her gün izledik. İnsansız hava araçlarımızla günlük istihbaratımızı yaptık. PKK’nın Türkiye’nin bilmediğini zannettiği tüm hedefleri imha ettik. Türkiye ile bilek güreşi yapılamayacağını gördüler. Kimi Kandil’e, kimi Suriye’nin içlerine kaçtı, kimi de kaçacak delik arıyor. Bu terörle mücadele taviz verilmeden sürdürülecek ta ki terör örgütü diz çökene kadar” diye konuştu.

“HDP’NİN DEMEK Kİ ARKASINDA TERÖRİSTLERİN MENFEZLERİN ALTINA KOYDUKLARI EL YAPIMI BOMBALAR VARMIŞ”
“HDP, 7 Haziran seçimlerinde aldığı oyu milletin barışa verdiği destek değil de sanki teröre verdiği destek gibi algıladı” diyen Fikri Işık, “Yanlış hesap yaptılar. Bizim arkamızda YPG var, şu var, bu var… Demek ki arkalarında YPG varmış. Demek ki arkalarında teröristlerin menfezlerin altına koydukları el yapımı bombalar varmış. Ona mı güveniyordunuz? Türkiye Cumhuriyeti’nde siyaset yapan hiçbir siyasetçi ve hiçbir kurum arkasını şiddete ve teröre dayayamaz. Seçim kararı alındıktan sonra ‘Biz barış istiyoruz, Erdoğan savaş istiyor’ diyorlar. Adam Allah’tan korkar. Kimin barış istediği, kimin kendi siyasi geleceğini riske atarak çözüm süreci başlattığını bilmiyor mu? Bizim aklımızla dalga mı geçiyorsunuz? Barış isteyen, amasız, şartsız, şurtsuz PKK’ya silah bıraktırır. Madem siz barışı getirecektiniz o zaman PKK’ya silah bırak çağrısını cesurca yapacaktınız. Verilen ayardan sonra ama ben öyle demedim, böyle demek istedim diye çark etmeyeceksiniz. Kandil’in hangi ülkeler tarafından kullanıldığını biz biliyoruz. Kandil’e cesurca ‘Ya bu silahı bırak, ya da bende senin karşına geçeceğim, seninle mücadele edeceğim’ diyeceksiniz. HDP’nin başka bir yolu yoktur” şeklinde konuştu.

“CHP İLE İYİKİ KOALİSYON YAPMAMIŞIZ”
CHP ile iyiki koalisyonun olmadığını söyleyen Bakan Işık, “CHP ile iyiki koalisyon yapmamışız. PKK’nın canlı bombaları var, CHP’de de bazı serseri mayınlar var. En son serseri mayın şu Mahmut Tanal denilen adama bir bakın. Tam bir serseri mayın. Ne zaman nerede kime çarpacağı belli değil. En son Sümeyye Erdoğan kardeşimize yönelik yaptığı çirkin hareketi hepimiz nefretle kınadık. CHP ile iyiki koalisyon yapmamışız dediğim konu şu; Sayın Kılıçdaroğlu böyle bir ahlaksızlığı yapan milletvekiline sadece danışmanı kurban ederek, milletvekilini koruma anlayışı neyle izah edilebilir? AK Parti böyle bir partiyle koalisyon yaptı ve 3 gün sonra yine böyle bir serseri mayına çarptı. Ne olacak koalisyon? O açıdan bugün geldiğimiz noktada iyiki CHP ile koalisyon yapılmamış” ifadelerini kullandı.

“EĞER BUGÜN SEÇİM HÜKÜMETİNDE 2 TANE HDP’Lİ BAKAN VARSA BUNUN BÜTÜN SORUMLUSU DEVLET BAHÇELİ’DİR”
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ne yaptığını anlayamadığını aktaran Fikri Işık, “Sayın Bahçeli seçim gecesi bir el hareketi yaptı ve 15 Kasım’da haydi seçime dedi. Sonra ‘gel koalisyon kuralım’ yok. Gel ‘kısa süreli bir seçim hükümeti kuralım’ yok. Gel ‘bir azınlık bir hükümeti kuralım’ yok. Sonra gel ‘milletin kendi iradesiyle bir seçim hükümeti kurarak seçime gidelim ve bu hükümetin içinde seçim hükümeti yer almasın’ yok. Peki Sayın Bahçeli ne var? Her şeye karşı. Sayın Bahçeli’yi içinizde anlayan var mı? Ben anlamadım, siz de anlamadınız. MHP’li dostlarıma soruyorum siz anladınız mı diye. Onlar da anlamadıklarını söylüyor. Adım gibi eminim Sayın Bahçeli’nin kendisini de anlamadı. Şimdi bu koalisyon durumlarından bir hesap çıkarmaya çalıştı ama kendi de beceremedi ve nereye varacağını tahmin edemedi. Şimdi bir anda açıkta kaldı. Şu anda kendi tabanında bile çok ciddi bir öfke ve kızgınlık var. Tek derdi neymiş, AK Parti ile HDP’yi bir koalisyonda göstermek. Bu anayasayı AK Parti yazmadı. Anayasada hüküm belli. Eğer mecliste 45 gün içinde bir hükümet çıkmazsa cumhurbaşkanı ülkeyi seçime götürür ve bir başbakan atar. Bütün partilerden sandalyeleri oranında bakan alır. Bu AK Parti’nin tercihi değil. Eğer bugün seçim hükümetinde 2 tane HDP’li bakan varsa bunun bütün sorumlusu Devlet Bahçeli’dir. Sen hem cumhurbaşkanını anayasaya sadakate çağıracaksın, hem anayasanın emri olan milletvekillerini engelleyeceksin, hem de senin engellemelerine rağmen ‘bu bir devlet görevi, anayasa emridir’ diyen Tuğrul Türkeş’i linç edeceksin” açıklamasında bulundu.

“1961’DE DEVRİM ARABASINA YAPILAN MUAMELE YAVAŞ YAVAŞ YAPILMAYA BAŞLANDI”
Yerli otomobil üretiminin tüm hızıyla devam ettiğini aktaran Bakan Işık, şunları söyledi:
“Türkiye zamanında defalarca kaçırdığı treni bir defa daha kaçırmak istemiyor. Otomotiv teknolojisinin yön değiştirdiği bir süreçte 'biz de varız' demek istiyoruz. Onun için inşallah 2020’den önce bir Türk markasını Türkiye ve dünya yollarına çıkarmak için gece gündüz çalışıyoruz. Ağustos ayında prototiplerin hazır olacağı söylendi ve şu anda hazır. İş ciddiye binmeye başlayınca aynı 1961’de devrim arabasına yapılan muamele yavaş yavaş yapılmaya başlandı. Her gün bir gazetede bir şeyler yazmaya başladılar. Bizim ne yapmak istediğimizi daha okuyup anlamadan yerli araba olmaz demeye başladılar. Şu anda Türkiye’de yerli üretim yapan bütün fabrikalar bizim firmalarımızdır. Orada yapılan her türlü yerli üretime sahip çıkıyoruz ve destekliyoruz. Yerli otomobil bunların alternatifi değildir. Yerli otomobil gelince bunların işi bozulacak diye bir şey kimse düşünmesin. Eğer Türkiye yerli otomobil üretirse Türkiye’nin yerli otomotiv sanayi stratejik ortak konumuna yükselir. Yoksa tedarikçi olmaya devam eder. Bu açıdan hiç kimse yerli otomobili hafife almasın. Hayata geçirilemez demesin. Yerli otomobil üreten firmalarında işi bozulacak olarak algılamasın. Bizim yapacağımız araba menzili uzatılmış elektrikli araç olacaktır. Yani içten yanmalı motor değil.”

Etiketler: Bakan , Işık , , Terörü , Bitirme , Konusunda , Net , Konuştu , ,
Diğer Haberler
Adil Kullanım Kotası kalkıyor
Adil Kullanım Kotası kalkıyor
Gökyüzündeki gizemli ışık korkuttu
Gökyüzündeki gizemli ışık korkuttu
Çok kritik bir başarı noktasındayız!
Çok kritik bir başarı noktasındayız!
Uzaydaki altın için yasa çıkardı
Uzaydaki altın için yasa çıkardı
NASA'dan yeni Dünya fotoğrafı
NASA'dan yeni Dünya fotoğrafı
Yerli İHA Roket ile hedefi böyle vurdu
Yerli İHA Roket ile hedefi böyle vurdu
1 gramı 151 milyon dolar!
1 gramı 151 milyon dolar!
Facebook'tan Fransa'da hayat kurtaracak uygulama
Facebook'tan Fransa'da hayat kurtaracak uygulama
Rekor Kırarak Avrupa’da Birinci Olduk
Rekor Kırarak Avrupa’da Birinci Olduk
NASA, Mars'la ilgili yeni bulguları açıkladı
NASA, Mars'la ilgili yeni bulguları açıkladı
Bakan Işık, Terörü Bitirme Konusunda Net Konuştu
Bakan Işık, Terörü Bitirme Konusunda Net Konuştu
Turkcell Yeni Şirket Kuruyor
Turkcell Yeni Şirket Kuruyor
Cep Telefonuyla Hem Suluyor Hem Gübreliyor
Cep Telefonuyla Hem Suluyor Hem Gübreliyor
Şirketlere güzel haber!
Şirketlere güzel haber!
4G yerine 4,5G teknolojisi geliyor
4G yerine 4,5G teknolojisi geliyor
Milyonlarca Kişiye İyi Haber
Milyonlarca Kişiye İyi Haber
Akıllı telefon kullanıcılarına güvenlik önerileri
Akıllı telefon kullanıcılarına güvenlik önerileri
Türkçe F yerine E klavye
Türkçe F yerine E klavye
Mobil internette tüketici lehine düzenleme geliyor
Mobil internette tüketici lehine düzenleme geliyor
Bakan Elvan'dan akıllı telefon kullanıcılarına müjde
Bakan Elvan'dan akıllı telefon kullanıcılarına müjde
Cep telefonunlarında o mağduriyet bitiyor
Cep telefonunlarında o mağduriyet bitiyor
Cep Telefonlarında Ne kadar İşlem Yapıldı
Cep Telefonlarında Ne kadar İşlem Yapıldı
Bugün özel bir gün! Gökyüzüne bakın
Bugün özel bir gün! Gökyüzüne bakın
Klavyelerde 'Türkçe' devrimi
Klavyelerde 'Türkçe' devrimi
İnternet yasağına son dakika düzenlemesi
İnternet yasağına son dakika düzenlemesi
İnternette en çok kullanılan 25 şifre
İnternette en çok kullanılan 25 şifre
Facebook'taki değişikliği fark ettiniz mi?
Facebook'taki değişikliği fark ettiniz mi?
İstediğiniz kişinin yerini cepten bulun!
İstediğiniz kişinin yerini cepten bulun!
 		Samsung Galaxy Note 4'te müthiş özellikler
Samsung Galaxy Note 4'te müthiş özellikler
 		Gözler Galaxy S6'ya çevrildi
Gözler Galaxy S6'ya çevrildi
 		Android L ve Snapdragon 810'lu Sony Xperia Z3X
Android L ve Snapdragon 810'lu Sony Xperia Z3X
 		Akıllı telefonunuz yavaşladıysa bunlara dikkat !
Akıllı telefonunuz yavaşladıysa bunlara dikkat !
 		Gençler mobil güvenlikte sınıfta kaldı
Gençler mobil güvenlikte sınıfta kaldı
 		Uzaydan gönderilen ilk Vine videosu
Uzaydan gönderilen ilk Vine videosu
 		Google'ın yeni telefonu bu mu?
Google'ın yeni telefonu bu mu?
 		Sonunda başardılar! Bu bilgisayar tarihe geçti
Sonunda başardılar! Bu bilgisayar tarihe geçti
 		iPhone kredi kartını okuyacak!
iPhone kredi kartını okuyacak!
 		Sony’den yeni bir ürün PlayStation TV
Sony’den yeni bir ürün PlayStation TV
 		Xbox One 5 Eylül'de Türkiye'de!
Xbox One 5 Eylül'de Türkiye'de!
 		Uçaklar için kuş tehlikesini bitirecek buluş
Uçaklar için kuş tehlikesini bitirecek buluş
 		GTA sevenlere müjde
GTA sevenlere müjde
 		2015’te mobil abone sayısı dünya nüfusunu geçecek
2015’te mobil abone sayısı dünya nüfusunu geçecek
 		Kıvrak Türkler için 'Apple'dan vazgeçti!
Kıvrak Türkler için 'Apple'dan vazgeçti!
 		LG G3, pil ömründe Galaxy S5’i geçti
LG G3, pil ömründe Galaxy S5’i geçti
 		Fareler büyük pişmanlık yaşadı!
Fareler büyük pişmanlık yaşadı!
Bizim Gazete
Namaz Vakti
Arşiv
En Çok Okunanlar
Yazarlar
izmir escort izmir escort escort bodrum izmir escort bayan izmir bayan escort izmir escort antalya escort denizli escort beylikdüzü günlük kiralık daire
film izle,türkce film izle,dublaj izle,cakallarla dans 4 izle,4k film izle,hd izle assasin's creed izle,cakallarla dans 4 izle,film izle,full hd film izle,panta film,hd film